Ofis Taşıma Covid-19 Tedbirleri

Ofis taşıma covid-19 tedbirleri ile ilgili olarak; firmamız sizlere bu sayfamızda ayrıntılı olarak bilgiler veriyor olacaktır. Her türlü taşımacılık operasyonlarımızı dikkatle ve titizlilikle gerçekleştiriyoruz. Özellikle Covid-19 salgını nedeniyle aldığımız önlemleri daha sıkı uyguluyoruz. Çünkü siz müşterilerimizin, sağlığı bizler için çok önemlidir. Aynı zamanda salgın bilincinde olan bir firma olarak personellerimizin sağlığı da bizler için çok önemlidir. Her şey hayat ve insan için sloganımızla sevgi, saygı ve iş disipliniyle büyüyen bir aileyiz.

Pandemi Ofis Taşıma Neden Önem Arz Ediyor?

Ofis taşımacılığını diğer nakliyelerden ayıran en büyük özellik paketleme sistemidir. Aynı zamanda Covid 19 salgın döneminde kontamine olasılığı ofis çalışan miktarına göre daha fazladır. Kısacası, ofis taşımacılığını kime nasıl ve ne şartlarda yaptırdığınız bu dönemde büyük önem arz eder. Çünkü ofis çalışanlarınızın sayısı çok olacağından Covid 19 virüsünün olası bir durumda bulaşan miktarı da fazla olacaktır. Tüm bunların önüne geçmek için aldığımız önlemleri sizlerle paylaşacağız. Pandemi ofis taşıma tedbirlerini aktarıyoruz:

Sosyal Uzaklaşma nedir?

Ofis Taşımacılığında “Fiziksel mesafe” olarak da adlandırılan sosyal mesafe, COVID-19’un yayılmasına karşı sahip olduğumuz en iyi savunmalardan biridir. Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezleri, aşağıdakileri yapmanızı gerektiren uygun sosyal mesafe önlemlerini tanımlar:

 • Birlikte yaşadıklarınız dışında diğer insanlardan bir buçuk metre uzak durun.
 • Gruplar halinde toplanmayın
 • Kitlesel toplantılardan ve kalabalık alanlardan kaçının

Ofis taşımacılığı sırasında dışındakilerle yakın teması sınırlandırmak, COVID-19 damlacıklarıyla temas etme riskini azaltır. Bu önlemler, COVID-19’un birçok taşıyıcısının asemptomatik olması, yani virüsü taşıdığının farkında olmadan virüsü taşıdığı ve potansiyel olarak yaydığı gerçeği ışığında özellikle önemlidir.

Ofis Taşıma Covid-19 Tedbirleri

 • İlk olarak her türlü taşınma organizasyonunun ekiplerimizce sosyal mesafe kurallarına uygun yapılacaktır.
 • Ekiplerimiz de eldiven, maske ve tulum zorunluluğu vardır.
 • Yeni ofisinizin yerleşim planını anlamak için taşınmanızdan önce sizinle görüşeceğiz. Ofisinizin satışı veya kiralanmasıyla ilgili kayıtlarda bir nüsha varsa, bir kat planı görmeniz faydalı olacaktır.
 • Operasyon yöneticilerimiz, ekip liderinin de bağlı kalacağı, ekip için sosyal mesafe kurallarını gözlemleyen bir hareket planı oluşturacaktır.
 • Taşınma Planları, yeni ofisinizdeki odaların tanımlanmasını içerecektir.
 • Hareket Günü’nde takım lideriniz, sosyal mesafe önlemlerini gözlemlerken sizinle hareketi tartışacaktır.
 • Sizden ya ofisi boşaltmanızı ya da mümkün değilse, bir odada kalmanızı ya da nakil ekibinden 2 metre uzakta kalarak sosyal mesafe önlemlerini kabul etmenizi isteyeceğiz. Ofiste olmaktan başka bir alternatif yoksa, kendinizin ve operasyonel ekibinizin koruması için bir yüz maskesi takmanızı öneririz.
  Yasak Günlerinde Ofis Taşımacılığı
  Yasak Günlerinde Ofis Taşımacılığı
 • Hijyen, virüs için ilk savunmadır, bu nedenle, taşıma ekibinin yıkama tesislerine erişimi olduğunu kabul ederek işbirliği yapmanızı isteyeceğiz, böylece ekip üyeleri hareketiniz boyunca ellerini sık sık yıkayabilir. Ekip sabun tedarik edecek.
 • Kaldırma ekibine ayrıca, sürüş sırasında katı hijyen seviyelerini koruyabilmeleri ve gün boyunca sökme aracının kapı kollarını ve direksiyon tekerleklerini sterilize etmeleri için dezenfektan sağlanacaktır.
 • Ekiplerimiz sizden çay yapmanızı istemeyecek, tesisleri paylaşmamanızı sağlamak için kendi içeceklerini getirecektir.
 • Envanter gibi belgeler, ofis tarafından taşınmanın tamamlanmasının ardından size e-posta ile gönderilecektir.

Ofis Taşınma Şirketimin COVID-19 Politikası Nedir?

COVID-19 politikalarını görüntülemek için bilgisayarınızdan şirketimizin web sitesine gidin veya bizimle doğrudan iletişime geçin. Çoğu durumda, taşınan şirketler pandemi altında faaliyet göstermek için kendi uygulamalarını belirlerler. Sosyal mesafeli ofis taşıma işlemi hakkında daha fazla bilgi almak için bizi arayabilirsiniz. Ancak,  neredeyse tamamen uyguladığımız fiziksel mesafe ve hijyen etrafında uygulanan protokolleri göreceksiniz. Ofis taşıma şirketimizin COVID-19 politikası hakkında bir sorunuz veya endişeniz varsa, görüşmek için bizimle iletişime geçin.