Ofis Taşımacılığında İSG Ve SGK Evrakları

Türkiye’de son yıllarda kurumsal ofis taşımacılığı hizmetlerinde çalışan personellerle ilgili yeterlilik ve güvenlik belgeleri talep edilmektedir. Ofis taşımacılığında İSG Ve SGK Evrakları büyük önem taşımaktadır. Özellikle büyük plazalarda şirket taşımacılığı yapan nakliyat firmaları kurumsal ofis taşıma hizmetlerine başlamadan önce taşıma işlemlerini yapacak ekiplerinin her biri için aşağıda belirtilen evrakları talep etmektedirler.

Ofis Taşımacılığını Yapacak Personellerden İstenilen Evrakları Neledir?

  • Eğitim Sertifikası

  • Mesleki Yeterlilik Belgeleri

  • İş Sağlık Raporu

  • SGK Evrağı

Yukarıda bahsi geçen belgeler taşıma öncesi nakliye hizmetlerinin yapılacağı bina yönetimine verilmektedir. Bu belgeleri her firma hazırlayamadığı için ortaya büyük bir sorun çıkmaktadır. Bu hizmeti ve bu belgeleri hazırlayan firmalarla çalışmak en doğru tercihtir. Çünkü bu belgeleri kurumsal ofis taşımacılığı yapan firmalar hazırlayabilmektedir. Diğer nakliyat firmaları bu belgeleri kolay kolay hazırlayamaz.

Peki Yukarıdaki Evraklar Ne Anlama Gelmektedir?

Eğitim Sertifikaları; Personellerin nakliyat hizmetlerinde çalıştığını ve bu çalışmalarda eğitim alarak süreçlerini tamamladıklarına dair hazırlanan bir rapordur. Her personel için tek tek hazırlanmaktadır.

Mesleki Yeterlilik Belgesi; Bu belge ise; özellikle kalifiyeli elemanlar arasında mobilyacı, elektrikçi ve tesisatçık gibi personeller barınmaktadır. Bu personellerin yapacağı teknik işlemlerde daha önce yeterli donanıma sahip olduğunu gösteren belgedir.

İş Sağlığı Raporu: Bu belge en çok önem verilen belgedir. İSG sağlık ekibi yani doktor tarafından bu personelin kurumsal nakliye hizmetinde çalışabileceğini ve hiç bir sağlık sorunun olmadığını gösteren belgedir.

SGK Evrağı; Bu belge her personelin taşıma şirketinde sigortasının olduğunu gösteren belgedir. Bu belge ile tüm sağlık güvenceleri korunmaktadır.

Sizde ofisinizin taşınmasında sorun yaşamamanız adına bu belgeri firmalardan tedarik ediniz. Ofis taşımacılığında İSG Ve SGK Evrakları ile ofisinizi daha iyi bir şekilde taşıyacak firmalara ulaşabilirsiniz. Firmamız ile çalışmalarınızı başarılı bir şekilde tamamlamış olursunuz. Ayrıca ofis taşımacılığı sayfasında da ofisinizi nasıl taşıtabileceğiniz ile ilgili bilgi alabilirsiniz.